Nový Volkswagen ID.5

Nový model ID.5 s výkonným elektrickým pohonem a siluetou, která se plynule svažuje k zadní partii, představuje moderní spojení SUV a kupé. ID.5 podporuje aktualizace Over-the-air a je tak připravené nově definovat elektrickou mobilitu.

Elegantní design

Elektromobil s vysokým výkonem, jenž je symbolem udržitelné mobility může vypadat velmi elegantně: Působivý design exteriéru nového modelu ID.5 na sebe přitahuje pohledy okolí. Okouzlí svými ladnými tvary, střechou lakovanou v černé barvě a designovými prvky ve stříbrné barvě. Dokonale tvarovaná volitelná 21" kola z lehké slitiny¹ pak jsou završením moderního stylu. Atletický design modelu kupé umocňuje zadní spoiler s přesahem. Plakety ID. na bocích a na zádi jej pak identifikují jako model, který je symbolem elektrické mobility.

Inteligentní nabíjení

Elektromobil s vysokým výkonem, jenž je symbolem udržitelné mobility může vypadat velmi elegantně: Působivý design exteriéru nového modelu ID.5 na sebe přitahuje pohledy okolí. Okouzlí svými ladnými tvary, střechou lakovanou v černé barvě a designovými prvky ve stříbrné barvě. Dokonale tvarovaná volitelná 21" kola z lehké slitiny¹ pak jsou završením moderního stylu. Atletický design modelu kupé umocňuje zadní spoiler s přesahem. Plakety ID. na bocích a na zádi jej pak identifikují jako model, který je symbolem elektrické mobility.

Design interiéru

Nechte se okouzlit velkým a inteligentně navrženým interiérem, který Vám poskytuje maximální komfort, jenž můžete vnímat svým zrakem i hmatem. Cestující na zadních místech modelu ID.5 mají dostatek místa nad hlavou, a to i navzdory svažující se linii střechy karoserie kupé. Ve voze tak může pohodlně cestovat až pět osob. V ohromném zavazadlovém prostoru přitom zbývá dostatek místa jejich zavazadla. Díky kombinaci progresivního designu s pokročilými technologiemi a intuitivnímu ovládání je moderní interiér modelu ID.5 prostorem pro inspirativní zážitky, které si můžete užít každým okamžikem Vaší cesty.

IQ. LIGHT

Již při prvním pohledu zaujme nový model ID.5 skutečným highlightem - inovativním systémem IQ.LIGHT (na přání). Technologie LED Matrix použitá ve světlometech pak umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.¹ Mezi krásně modelovanými světlomety LED Matrix je umístěn elegantní světelný pás s centrálním logem Volkswagen. To, co působí dokonalým dojmem vpředu, nesmí chybět ani na zadní partii vozu. Součástí paketu jsou také volitelná 3D zadní světla s LED technologií s animovanými brzdovými světly a dynamickými směrovými světly, která se postupně plynule rozsvěcují a názorně ukazují směr odbočení.

Panoramatická prosklená střecha

Panoramatická prosklená střecha, jež se rozprostírá přes celou šíři vozu, je díky své ohromné ploše sama o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však pohled z interiéru na oblohu. Příjemnou teplotu uvnitř vozu zajistí tónování skla střechy a sluneční roleta chránící před ostrými slunečními paprsky. Roletu je navíc možné pohodlně ovládat prostřednictvím hlasových pokynů - pro její odtažení ze střechy stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy".

 

Tažné zařízení

Chcete si vzít s sebou vše, co budete potřebovat? Vaše ID.5 může být na přání vybaveno tažným zařízením, které lze vyklopit pomocí elektrického ovládání. Získáte tak navíc spoustu prostoru pro všechny výzvy, kterým musíte každý den čelit. Maximální hmotnost připojeného přívěsu může být až 750 kg (nebrzděného), resp. až 1 200 kg² (brzděného). S modelem ID.5 tak můžete odvézt mnoho věcí, jako např. přívěs pro transport koně nebo kajak. A potom, co tažné zařízení již není potřebné, jej lze několika jednoduchými úkony skrýt pod zadní nárazník.

 

Ambientní osvětlení 

Sériové ambientní osvětlení (volitelně s možností volby 30 barev) dodá interiéru Vašeho modelu ID.5 ještě více individuality. Zdroje měkkého nepřímého osvětlení jsou mimo jiné pod palubní deskou, v přihrádce na mobilní telefon nebo ve dveřích. Ať se rozhodnete pro osvětlení v chladném nebo teplém odstínu - vždy to bude pouze Vaše volba.

Head-up displej s rozšířenou realitou

V novém modelu ID.5 budete mít neustálý přehled o všem, co je důležité. Volitelný Head-up-displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole řidiče na přední sklo. Díky technologii rozšířené reality jsou navigační pokyny vnímány tak, jako by byly zobrazeny na vozovce, přesně v místě, kam máte jet. Do cíle Vaší cesty tak dorazíte ve větší pohodě, protože Vaše pozornost budete neustále koncentrována na dění na vozovce.

Hlasový asistent a ID. Light

Soustřeďte se na dění na vozovce. Pomocí hlasových pokynů můžete jednoduše a intuitivně ovládat například rádio, volitelný navigační systém nebo Váš telefon. Stačí, když jen řeknete "Ahoj ID." - a systém Vám bude rozumět. Při využití hlasového ovládání pak systém ID. Light poskytuje na Vaše hlasové pokyny zpětnou vazbu. Nové ID.5 komunikuje také vizuálně pomocí světelné signalizace systému ID. Light. Automobil Vás přivítá a upozornění jeho navigačního systému i asistenčních systémů převede na světelné signály, které Vás pohodlněji provedou dopravou. A jakmile Vaše ID.5 opustíte, rozloučí se s Vámi světelným signálem.

Plně integrované streamování hudby

Využíváte službu Apple Music? Potom Vaši oblíbenou hudbu můžete v novém ID.5 poslouchat jednoduše přímo prostřednictvím všestranného volitelného navigačního systému Discover Pro - aniž byste k tomu potřebovali mobilní telefon nebo tablet. K tomu, abyste přes displej navigačního systému mohli přímo přistupovat ke službě Apple Music, stačí, když si stáhnete aplikaci a přihlásíte se k Vašemu účtu pomocí svých přihlašovacích údajů. Následně můžete streamovat miliony skladeb, exkluzivní obsah nebo nejaktuálnější podcasty.

 

Technologie

Travel Assist - S volitelným systémem Travel Assist máte k dispozici celou řadu užitečných asistentů. Systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu a také Vámi nastavenou rychlost.

Aktualizace Over-the-Air - Aktualizace zvyšují funkčnost digitálních systémů Vašeho modelu ID.5. Aktualizace Over-The-Air mohou proběhnout zcela automaticky například přes noc. Jedinou podmínkou je potvrzení aktualizace prostřednictvím displeje infotainment systému. Vaše ID.5 tak bude stále v nejaktuálnějším stavu a Vy budete mít ve Vašem vozidle k dispozici nové funkce.

Parkovací asistent Park Assist Plus s funkcí Memory - Jestliže je Vaše ID.5 vybaveno asistentem Park Assist Plus s funkcí Memory, můžete jej naučit zcela individuálnímu parkovacímu manévru. Například při zajíždění na parkovací místo nebo do garáže. Přitom stačí, když s Vaším ID.5 zaparkujete pouze jednou samostatně a parkovací manévr uložíte do paměti. Od tohoto okamžiku dokáže Váš vůz naučený parkovací manévr automaticky opakovat. Vy musíte průběh parkování pouze vždy pozorně sledovat.

e-Sound/radost z jízdy - Jak tichý je elektromobil záleží pouze na něm samotném. Aby však byl silniční provoz bezpečnější, je Vaše ID.5 až do rychlosti 30 km/h v interiéru tišší, avšak navenek je slyšet trochu zřetelněji. Chodci ho tak snáze zaregistrují. Futuristická akustická kompozice podtrhuje jeho vizionářskou identitu a současně zní jako uměle vytvořený zvuk automobilu, díky němuž je jeho téměř neslyšitelný elektrický pohon rozpoznatelný jak pro chodce, tak i pro cyklisty.

Pohon - V novém modelu ID.5 zažijete při téměř každé jízdě pocit vzrušení. Jeho elektromotor totiž vyvíjí svou sílu dynamicky od první otáčky a Vy tak máte od samého počátku k dispozici maximální krouticí moment. Navíc s ním pojede po cestě, na které za sebou budete zanechávat jen velmi malou uhlíkovou stopu, a to představuje velký krok do budoucnosti.

Tepelné čerpadlo a manager dojezdové vzdálenosti - Tepelné čerpadlo (volitelná výbava) zajistí v novém čistě elektrickém voze ID.5 energeticky úsporné vyhřívání interiéru. Energie, která se díky využití tepelného čerpadla ušetří pak má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost vozu.
V každodenním životě Vám pomáhá také nový plánovač tras vyvinutý pro rodinu vozů ID., který v navigaci Vaší cesty dopředu určí preferované nabíjecí stanice a inteligentně optimalizuje trasu i potřebnou dobu pro nabíjení. Inovativní technologie, která usnadní spoustu věcí.

 

Nabíjení & konektivita

ID.Charger - wallbox pro Váš domov

D. Charger představuje nabíjecí stanici přímo ve Vašem domě. Vy tak můžete každé ráno nastoupit do Vašeho ID.5 s plně nabitou baterií a plní energie odstartovat do nového dne. Obrazně řečeno - nabíjíte, když spíte. Nabíječka ID.Charger je k dispozici ve třech verzích, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. V případě potřeby je k dispozici připojení k síti WLAN, k mobilní síti 4G a také varianta se zabudovaným počítadlem odebrané energie. Inteligentní funkce nabíječky ID. Charger Connect a Pro je možné ovládat prostřednictvím služeb We Charge v aplikaci We Connect ID.

Nainstalování nabíječky zajistí naše instalační služba tak, aby to pro Vás bylo maximálně pohodlné - od bezplatné předběžné online kontroly až po montáž - vše od jedné firmy. ID.Charger Vám samozřejmě může nainstalovat jakýkoli elektrikář s odbornou způsobilostí. Vybranou variantu nabíječky ID.Charger a instalační službu si můžete pohodlně objednat přímo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen Porsche Praha-Smíchov.

Nabídka konektivity se značkou Volkswagen Vám přináší více komfortu, bezpečnosti i zábavy. Propojení Vašeho vozu ID.5 s internetem a Vaším chytrým mobilním telefonem Vám zajistí pohodlnější cestování do cíle Vaší cesty - pouze řídit musíte ještě sami.


 

 

Pro více informací kontaktujte naše prodejce.

Využít můžete také kontaktní formulář níže.

 

Galerie
1
Poptávka cenové kalkulace vozu
Vyplňte Vaše údaje, na kterých Vás můžeme kontaktovat.